arrow-up arrow-right arrow-left arrow-down basket linkedin search phone youtube google-plus instagram twitter facebook calculator

Pregled izdanja

Financije, pravo i porezi 5/2025

Sadržaj članaka dostupan je pretplatnicima na on-line izdanje. Molimo prijavite se kako biste pristupili sadržaju on-line izdanja.

Uvodnik

  • Gordana Kastrapeli: Upomoć, izgaram!

Aktualno

  • mr. sc. Ida Dojčić: Aktualne izmjene Zakona i Pravilnika o PDV-u - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Aktualno

    mr. sc. Ida Dojčić: Aktualne izmjene Zakona i Pravilnika o PDV-u

    U Narodnim novinama br. 52 od 21.3.2025. objavljen je Zakon o izmjeni Zakona o porezu na dodanu vrijednost, sa stupanjem na snagu 30. ožujka 2025., kojim je propisano je da se stopa PDV-a od 5% na: isporuku prirodnog plina, isporuku grijanja iz toplinskih stanica, uključujući naknade vezane uz tu isporuku, isporuku ogrjevnog drva, peleta, briketa i sječke, primjenjuje na navedene isporuke obavljene u razdoblju do 31. ožujka 2026.  Slijedile su i izmjene provedbenog propisa, te je u Narodnim novinama br. 68 od 11.4.2025. objavljen Pravilnik o izmjeni Pravilnika o porezu na dodanu vrijednost.

Financije i računovodstvo

  • Domagoj Zaloker: Postupanja sa zakonskim rezervama kod j.d.o.o.-a - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Financije i računovodstvo

    Domagoj Zaloker: Postupanja sa zakonskim rezervama kod j.d.o.o.-a

    Jednostavno društvo s ograničenom odgovornošću (j.d.o.o.) svake godine mora formirati zakonske rezerve u koje mora unositi četvrtinu (25%) iznosa dobiti društva iskazane u godišnjim financijskim izvješćima umanjene za iznos gubitka iz prethodne godine. Obveza formiranja zakonskih rezervi j.d.o.o.-a nije trajna i bezuvjetna. Naime, kada visina temeljnog kapitala j.d.o.o.-a dosegne iznos od 2.500,00 eura ili više, obveza formiranja zakonskih rezervi prestaje. Od tog trenutka j.d.o.o. posluje na isti način kao i d.o.o., ali može zadržati tvrtku (j.d.o.o.), odnosno ne mora se preoblikovati u d.o.o. Naravno, ako članovi društva žele provesti preoblikovanje u d.o.o., to svakako mogu učiniti. Nakon što je ispunjen uvjet za prestanak formiranja zakonskih rezervi j.d.o.o.-a, nema nikakve zapreke da društvo donese odluku o ukidanju zakonskih rezervi i njihovom prijenosu u zadržanu dobit društva koja je raspoloživa za isplatu članovima (članu) društva.

  • Irena Slovinac: Putničke agencije – računovodstveni i porezni aspekt poslovanja - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Financije i računovodstvo

    Irena Slovinac: Putničke agencije – računovodstveni i porezni aspekt poslovanja

    Putnička agencija na usluge koje obavlja koristeći vlastita dobra i usluge dužna je obračunati PDV po stopi 25% odnosno 13%. Ako putnička agencija posluje u svoje ime, a pri tome koristi dobra i usluge drugih poreznih obveznika obvezna je primijeniti posebni postupak oporezivanja putničkih agencija. Kada putnička agencija posluje kao posrednik, na svoju proviziju mora obračunati PDV po stopi 25%. U članku se kroz niz primjera prikazuje oporezivanje i evidentiranje transakcija putničkih agencija s iznajmljivačima, hotelima i drugim osobama.

Porezi i doprinosi

  • Dubravka Bihar: Obveza kvotnog zapošljavanja osoba s invaliditetom prema novom Pravilniku - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Porezi i doprinosi

    Dubravka Bihar: Obveza kvotnog zapošljavanja osoba s invaliditetom prema novom Pravilniku

    Obveza kvotnog zapošljavanja osoba s invaliditetom propisana je Zakonom o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, a razrađena je pripadajućim Pravilnikom o utvrđivanju kvote za zapošljavanje osoba s invaliditetom.

    S prvim danom siječnja 2025. na snagu je stupio novi Pravilnik o utvrđivanju kvote za zapošljavanje osoba s invaliditetom koji je donio određene promjene prvenstveno vezane za zamjensku kvotu.

  • mr. sc. Ida Dojčić: PDV i osobni automobili kod proračuna i proračunskih korisnika - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Porezi i doprinosi

    mr. sc. Ida Dojčić: PDV i osobni automobili kod proračuna i proračunskih korisnika

    Proračuni i proračunski korisnici mogu po osnovu obavljanja gospodarske djelatnosti postati obveznici PDV-a. Ulaskom u sustav PDV-a oni postaju obveznici PDV-a samo za dio svoje djelatnosti, što znači da su na određene usluge i isporuke dužni obračunati PDV, te imaju i pravo odbitka pretporeza razmjerno oporezivim isporukama. U članku se pojašnjava primjena propisa o PDV-u pri nabavi i korištenju osobnih automobila kod proračuna i proračunskih korisnika upisanih u registar obveznika PDV-a.

Proračunsko računovodstvo

  • Danijela Merša, Davor Kozina: Upute za formalne i suštinske provjere Izjava o fiskalnoj odgovornosti - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Proračunsko računovodstvo

    Danijela Merša, Davor Kozina: Upute za formalne i suštinske provjere Izjava o fiskalnoj odgovornosti

    Zakonom o fiskalnoj odgovornosti propisani su obveznici sastavljanja i predaje Izjave o fiskalnoj odgovornosti, nadležna institucija kojoj se Izjava predaje radi provjere njezina sadržaja te rokovi predaje.

    Provjera sadržaja Izjave i prateće dokumentacije obuhvaća formalnu i suštinsku provjeru, pri čemu:

    • formalna provjera obuhvaća provjeru njihove cjelovitosti i dostave u propisanom roku,
    • suštinska provjera obuhvaća provjere: sadržaja (provjera vjerodostojnosti odgovora na odabranom uzorku pitanja iz Upitnika),   provedbe aktivnosti iz dostavljenih Izvješća o otklonjenim slabostima i nepravilnostima utvrđenima prethodne godine   usklađenosti s drugim izvješćima ili informacijama.

    Ministarstvo financija donijelo je Uputu za formalne i suštinske provjere Izjava o fiskalnoj odgovornosti institucija iz nadležnosti koja se primjenjuje već pri provjeri zaprimljenih Izjava za 2024. godinu. Uputom se želi ujednačiti način provođenja formalne i suštinske provjere sadržaja zaprimljenih Izjava o fiskalnoj odgovornosti, što uključuje i izradu izvješća o provedenim provjerama.

Neprofitne organizacije

  • Vesna Lendić Kasalo: Prestanak postojanja udruge - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Neprofitne organizacije

    Vesna Lendić Kasalo: Prestanak postojanja udruge

    Razlozi za prestanak djelovanja udruge mogu biti: odluka skupštine o prestanku udruge ▪ statusne promjene (pripajanje drugoj udruzi, spajanje s drugom udrugom, podjela udruge razdvajanjem) ▪ protek dvostruko više vremena od vremena predviđenog za održavanje redovne sjednice skupštine, a ona nije održana ▪ pravomoćna odluka suda o ukidanju udruge ▪ pokretanje stečajnog postupka ▪ zahtjev člana, ako je broj članova udruge pao ispod broja osnivača potrebnog za osnivanje udruge, a nadležno tijelo udruge u roku od godinu dana od nastupanja te činjenice nije donijelo odluku o prijemu novih članova.

    Odredbama Zakona o udrugama (Nar. nov., br. 74/14 do 151/22), osim razloga za prestanak postojanja udruge, uređeno je i postupanje nadležnih upravnih tijela u slučajevima kada nastupi neki od razloga za prestanak postojanja udruge, preciziran je postupak likvidacije i brisanja udruge kao i prestanak postojanja udruge po skraćenom postupku, ustanovljen je institut likvidatora udruge te je propisano raspolaganje imovinom u slučaju prestanka postojanja udruge.

Plaće i naknade plaća

  • Sandra Pezo: Oporezivanje dohotka od nesamostalnog rada rezidenta – pograničnog radnika - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Plaće i naknade plaća

    Sandra Pezo: Oporezivanje dohotka od nesamostalnog rada rezidenta – pograničnog radnika

    U članku se pojašnjava način oporezivanja dohotka od nesamostalnog rada pograničnih radnika rezidenata RH te porezne obveze istih. Također, obrazlažu se i pravila za određenje obveznih doprinosa odnosno nadležnost određenog zakonodavstva.

  • Dinko Lukač: Ugovorna zabrana natjecanja - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Plaće i naknade plaća

    Dinko Lukač: Ugovorna zabrana natjecanja

    Ugovornu zabranu natjecanja radnika s poslodavcem uređuje Zakon o radu, ista se mora sklopiti u pisanom obliku, i ne smije se zaključiti za razdoblje duže od 2 godine od dana prestanka radnog odnosa. Pri isplati naknade bivšem radniku temeljem ugovorne zabrane natjecanja poslodavac obračunava doprinose kao za drugi dohodak po odredbama propisa o doprinosima, a porez na dohodak obračunava kao za plaću po odredbama poreznih propisa.

Radno pravo

  • Ljubica Đukanović: Pravo na godišnji odmor za 2025. - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Radno pravo

    Ljubica Đukanović: Pravo na godišnji odmor za 2025.

    Zakon o radu (u nastavku: ZR) kao opći radnopravni propis uređuje pravo na godišnji odmor, najkraće trajanje i utvrđivanje godišnjeg odmora, ništetnost odricanja od prava na godišnji odmor, rok stjecanja prava na puni i na razmjerni dio godišnjeg odmora, naknadu plaće koja radniku pripada za vrijeme korištenje godišnjeg odmora i kako se ona određuje, naknadu za neiskorišteni godišnji odmor, korištenje godišnjeg odmora u dijelovima i njegovo prenošenje u sljedeću kalendarsku godinu i raspored korištenja godišnjeg odmora.

    Svrha godišnjeg odmora je ostvarivanje sigurnosti zaštite zdravlja i radne sposobnosti radnika i omogućavanje njegovog fizičkog i psihičkog odmora. Pravo na godišnji odmor je uvedeno kasnije u odnosu na druga prava, a prva nacionalna država koja je već 1936. godine zakonom uredila pravo na plaćeni godišnji odmor je Francuska, a iste godine je pravo na godišnji odmor uređeno i na međunarodnoj razini.

    Obveza poslodavca je da radniku osigura korištenje prava na godišnji odmor a ako bi poslodavac propustio to osigurati i ne bi se pridržavao ZR-om propisanih minimalnih zahtjeva i pravila to može dovesti do njegove prekršajne odgovornosti. Uz prekršajnu odgovornost postoji i obveznopravna odgovornost poslodavca prema radniku koja se sastoji u pravu na novčanu naknadu za neisplaćenu naknadu plaće za vrijeme godišnjeg odmora ili naknadu štete za neiskorišteni godišnji odmor nakon isteka roka za korištenje i to u razdoblju od 5 godina od dana nastanka tog potraživanja.

    Minimalno trajanje godišnjeg odmora propisano je u tjednima, na način da radnik ima pravo na godišnji odmor od najmanje četiri tjedna za svaku kalendarsku godinu (čl. 77. st. 1. ZR-a.).  Posebne skupine radnika kojima se štiti zdravlje i sigurnost na radu su maloljetnici i radnici koji rade na poslovima na kojima, uz primjenu mjera zaštite zdravlja i sigurnosti na radu, nije moguće zaštititi ih  od štetnih utjecaja. Ovim skupinama radnika je pravo na godišnji odmor određeno u trajanju od najmanje pet tjedana.

    Osobama s invaliditetom, čl. 12. st. 3. Zakona o profesionalnoj rehabilitaciji i zapošljavanju osoba s invaliditetom, za svaku kalendarsku godinu utvrđeno je pravo na plaćeni godišnji odmor u trajanju od najmanje pet tjedana, jer su to osobe koje imaju trajno ograničenje, smanjenje ili gubitak sposobnosti izvršenja neke fizičke aktivnosti ili psihičke funkcije primjerene životnoj dobi, nastale kao posljedica oštećenja zdravlja.

    Pravo na puni godišnji odmor stječe radnik koji se prvi put zaposli, odnosno radnik koji ima prekid između dva radna odnosa duži od osam dana, nakon šest mjeseci neprekidnog radnog odnosa kod toga poslodavca (čl. 77. st. 3. ZR-a). ZR-om je propisano da se pravo na godišnji odmor ostvaruje nakon šest mjeseci neprekidnog radnog odnosa, a ne neprekidnog rada.

    Neprekidnim radom za stjecanje prava na puni godišnji odmor smatra se trajanje radnog odnosa, a ne stvarno izvršavanje ugovorene obveze rada, tako da pravo na puni godišnji odmor ostvaruje i radnik koji u šest mjeseci trajanja radnog odnosa ne radi jer koristi neko drugo pravo npr. spriječenost za rad radi korištenja rodiljnog ili roditeljskog dopusta, privremene nesposobnosti za rad,  plaćenog dopusta i dr.

  • Daniela Vukušić: Dozvole za boravak i rad temeljem mišljenja HZZ-a - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Radno pravo

    Daniela Vukušić: Dozvole za boravak i rad temeljem mišljenja HZZ-a

    Posljednjim izmjenama i dopunama Zakona o strancima uvedene su značajne promjene u vezi s postupkom i uvjetima zapošljavanja državljana trećih zemalja. To se posebno odnosi na dozvole za boravak i rad koje se nakon 15.3.2025. izdaju na temelju mišljenja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, s testom tržišta rada ili bez njega za deficitarna zanimanja. Cilj ovoga članka je upoznati čitatelje s tim promjenama te općenito s uvjetima, potrebnom dokumentacijom i postupkom zapošljavanja na temelju mišljenja Hrvatskog zavoda za zapošljavanje, slučajevima u kojima se mora dostaviti zadužnica, mogućnostima i uvjetima promjene poslodavca i zanimanja unutar važenja dozvole za boravak i rad, kao i prestanku radnog odnosa i dozvoljenom razdoblju nezaposlenosti, te primjerenom smještaju.

Poslovanje s inozemstvom

  • Tamara Babić: Intrastat u 2025. – isporuka robe na skladište u drugu EU članicu - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Poslovanje s inozemstvom

    Tamara Babić: Intrastat u 2025. – isporuka robe na skladište u drugu EU članicu

    Slobodno kretanje robe Unije među državama članicama Europske unije (EU) omogućuje jedinstveno tržište EU (engl. Single Market). Kupoprodajne transakcije najbrojnije su na ovom tržištu, a u mnogim slučajevima čin kupnje/prodaje robe kupcima slijedi nakon prethodne isporuke robe na skladište u drugoj državi članici. Metodologija robne razmjene unutar EU-a, u okviru statističkog istraživanja Intrastat, propisuje obvezu prijavljivanja robe isporučene na skladište u drugu EU članicu u Intrastat obrascima kao otpremu u početnoj te primitak u odredišnoj EU članici.

Javna nabava

  • Vedran Jelinović: Norme osiguranja kvalitete i norme upravljanja okolišem - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Javna nabava

    Vedran Jelinović: Norme osiguranja kvalitete i norme upravljanja okolišem

    Sukladnost gospodarskog subjekta s određenim normama osiguranja kvalitete i/ili normama upravljanja okolišem mogu biti uvjet za predaju ponude u postupcima javne nabave. S obzirom na relativnu šturost zakonskih pravila za tu mogućnost, u praksi se često postavljaju pitanja u odnosu na koje subjekte iz ponude ih naručitelji smiju tražiti, postoje li kakva ograničenja u vezi s njihovim traženjem, kako i u kojem trenutku se dokazuju, može li se sukladnost s tim normama odrediti kao kriterij za odabir ponude i po toj osnovi bodovati kvaliteta ponude. U ovome članku istražujemo odgovore na ova i druga pitanja, temeljeno na praksi Državne komisije, te se daju i primjeri dokumentacije o nabavi iz prakse naručitelja preuzetih s Elektroničkog oglasnika javne nabave.

Trgovina

  • Darko Marečić: Aktualna pitanja o obavljanju gospodarskih djelatnosti ustanova - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Trgovina

    Darko Marečić: Aktualna pitanja o obavljanju gospodarskih djelatnosti ustanova

    Ustanove i druge neprofitne pravne osobe mogu obavljati gospodarsku djelatnost radi ostvarivanja svojih ciljeva, a sukladno odredbama osnivačkog akta i statuta. Ustanove mogu prodavati samo vlastite proizvode i to na malo izvan prodavaonica, na točno zakonom određene načine. Ugostiteljsku djelatnost ustanove mogu obavljati pod uvjetima propisanim za ugostitelje, osim u slučaju ustanova koje pružaju usluge prehrane, napitaka i bezalkoholnih pića na koje se ne primjenjuje Zakon o ugostiteljskoj djelatnosti. Pojedine usluge u turizmu mogu pružati javne ustanove koje upravljaju zaštićenim područjem prirode, zdravstvene ustanove, odgojno-obrazovne ustanove, ustanove u kulturi i druge javne ustanove.

Mirovinsko osiguranje

  • Marko Josipović: Elektronički zapis o radnopravnom statusu i ostale potvrde iz matične evidencije HZMO-a - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Mirovinsko osiguranje

    Marko Josipović: Elektronički zapis o radnopravnom statusu i ostale potvrde iz matične evidencije HZMO-a

    Hrvatski zavod za mirovinsko osiguranje )u nastavku: Zavod) obvezo vodi matičnu evidenciju o osiguranicima, korisnicima prava iz mirovinskog osiguranja i obveznicima doprinosa, a podaci o osiguranicima i korisnicima prava su javni i temeljni registar.              

    Matična evidencija je djelatnost prikupljanja, registriranja i vođenja podataka potrebnih za provedbu mirovinskog osiguranja u koju se unose podaci o razdobljima osiguranja, ostvarenim plaćama, obveznicima i podaci o korisnicima prava iz mirovinskog osiguranja.

    Pravilnikom o vođenju matične evidencije propisano je da se matična evidencija vodi unošenjem podataka s tiskanica i obrazaca prijava te preuzimanjem i obradom podataka koje Zavodu dostavljaju Središnji registar osiguranika (u nastavku: REGOS), Porezna uprava i druga nadležna tijela, prema jedinstvenim metodološkim načelima i kodeksu šifara. Zavod je dužan utvrditi točnost i potpunost podataka koji se unose u matičnu evidenciju, a podatke unesene na način propisan ZOMO-om moguće je naknadno promijeniti samo ukoliko se utvrdi da su netočni.        

    Podaci iz matične evidencije koriste za ostvarivanje prava iz mirovinskog osiguranja, provedbu mirovinskog osiguranja kao i za druge potrebe određene zakonom i općim aktom Zavoda. Na zahtjev osiguranika Zavod je dužan izdati potvrdu o podacima unesenim u matičnu evidenciju, a izdana potvrda ima snagu javne isprave.

    Ako osiguranik smatra da podaci iz potvrde nisu točni i potpuni ima pravo u roku od 15 dana od dana primitka potvrde zahtijevati od Zavoda da mu pribavi nedostajuće podatke, odnosno ispravi netočne podatke te izda novu potvrdu. Za to je predviđen Zahtjev za ispravak ili pribavljanje nedostajućih podataka na potvrdi o podacima unesenim u matičnu evidenciju (tiskanica 2.5.) dostupan na www.mirovinsko.hr.

    Najkorištenija i najprepoznatljivija potvrda iz matične evidencije je potvrda o radnopravnom statusu osiguranika, odnosno elektronički zapis o radnopravnom statusu koji je nedavno doživio određene promjene u dizajnu te načinu preuzimanja na portalu e-Građani.

Zdravstveno osiguranje

  • mr. Renata Turčinov: Zdravstvena zaštita stranih državljana za vrijeme studija u RH - Pročitajte sažetak članka

    Financije, pravo i porezi 5/2025

    Zdravstveno osiguranje

    mr. Renata Turčinov: Zdravstvena zaštita stranih državljana za vrijeme studija u RH

    Uredbom (EZ) br. 883/2004 Europskog parlamenta i Vijeća od 29. travnja 2004. o koordinaciji sustava socijalne sigurnost koje se primjenjuju u odnosu na države članice EU, države EGP te Švicarsku izrijekom je navedeno da osoba može biti obuhvaćena zakonodavstvom samo jedne države članice.                   

    Način korištenja zdravstvene zaštite stranih studenata u Republici Hrvatskoj (u nastavku: RH) ovisi o više okolnosti, pa tako o državi iz koje dolaze, o tome da li za vrijeme boravka u RH zadržavaju obvezno zdravstveno osiguranje u drugoj državi članici Europske unije (u nastavku: EU) ili u ugovornoj državi, kakav građanski status imaju u RH, da li se nalaze na redovitom studiju i sl.

    Strani studenti država EU, EGP, Švicarske Konfederacije ili UK Velike Britanije i Sjeverne Irske, za vrijeme studija u RH ostaju obvezno zdravstveno osigurani u svojoj matičnoj državi i ne mogu se obvezno zdravstveno osigurati i u RH.

    Državljani EU, EGP ili Švicarske, koji posjeduju važeće Europske kartice zdravstvenog osiguranja (u nastavku: EKZO engl. EHIC), izdanu od matično osiguranje, ostvaruju pravo na nužnu/neodgodivu zdravstvenu zaštitu za vrijeme privremenog boravka u RH. 

    Studentima koji su obvezno zdravstveno osigurani u ugovornoj državi preporučuje se da se, prije odlaska u RH, jave svom nositelju obveznog zdravstvenog osiguranja kako bi im se izdala tiskanica koja im omogućuje korištenje zdravstvene zaštite u RH na teret matičnog osiguranja.

    Zakona o obveznom zdravstvenom osiguranju (Nar nov. br. 80/13, 15/18, 26/21 i 46/22)  propisano je da se na obvezno zdravstveno osiguranje osiguravaju i stječu status osiguranika redoviti učenici srednjih škole, redoviti studenti visokih učilišta stariji od 18 godina života koji su državljani RH i imaju prebivalište ili boravište u RH, hrvatski državljani s prebivalištem u drugoj državi članici koji u RH imaju boravište, državljani države članice EU, EGP ili Švicarske s odobrenim privremenim boravkom u RH, pod uvjetom da nisu obvezno zdravstveno osigurani u jednoj od navedenih država, te stranci s odobrenim stalnim boravkom ili dugotrajnim boravištem u RH.       

Pitajte TEB

  • mr. sc. Ida Dojčić: Stjecanje trošarinskih dobara
  • Irena Slovinac: GFI-POD – prosječan broj radnika
  • Mladenka Karačić: Prelazak na poslovanje preko jedinstvenog računa
  • Vedran Jelinović: Ponuda iznad praga za primjenu ZJN 2016 u postupku jednostavne nabave

TEB-ov podsjetnik - ažurirano uz FIP br. 5/25

  • TEB-ov podsjetnik - ažurirano uz FIP br. 5/25

TEB-ov Poslovni info br. 5/25

  • TEB-ov Poslovni info br. 5/25
  • mr. sc. Mladen Štahan: Revizija novog izvješća o transakcijama s povezanim osobama
  • Irena Slovinac: Što mora sadržavati web stranica?
  • Ksenija Cipek: Mogućnost ostvarivanja posebnog statusa poreznog obveznika
  • mr. sc. Ida Dojčić: Umanjenje obveze PDV-a zbog nemogućnosti naplate
  • Domagoj Zaloker: Kada počinje obračun amortizacije?
  • Antea Kaleb: Iznajmljivanje nekretnina za proslave
  • Dinko Lukač: Povrat doprinosa iznad najviše godišnje osnovice za 2024.
  • Vedran Jelinović: Dozvola za boravak i rad ključnom osoblju i većinskim vlasnicima
  • Mladenka Karačić: Rasprava o proračunu i amandmani na proračun i financijski plan
  • Nikolina Bičanić: Financiranje udruga iz javnih izvora
  • Ljubica Đukanović: Pokretanje postupka upisa u sudski registar
OSZAR »